S krásným počasím a slunečnými dny přichází i výlety. Děti se těší ven a nejraději někam, kde se mohou vyřádit nebo vidět něco nevídaného. Takovou příležitost jim dává zoo, kde se k tomu všemu děti přiučí i něco nového. Navštivte se svými dětmi zoo, poradíme vám, jaké jsou pro vás a vaše děti nejlepší.

 

Do jedinečné zoo

Zoologickou zahradu, kterou byste určitě neměli vynechat, najdete v centru naší republiky, tedy v Praze. Zoo je to nádherná, bohužel je natolik rozsáhlá, že ji celou s dětmi neprojdete a ani sami. Můžete si však vybrat stezku, kterou za jeden výlet bez zbytečného stresu stihnete. Nabízí mnoho možností pro vaše děti. V jižní části zahrady najdete Dětskou zoo, ve které je povolen kontakt s některými zvířaty, můžete je spolu s dětmi krmit. Jezdí zde i dětská tramvaj, vláček a k dispozici jsou vám přebalovací pulty pro ty nejmenší a půjčovna kočárků. Na děti tu čekají i poníci. Zoo vám nabízí i odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi, která se nazývá rezervace Bororo a celá vypadá jako amazonská vesnice. Pražskou zoo byste tedy určitě vynechat neměli.

 

Menší přesto okouzlující

Za jeden výlet stihnete s klidem projít zoo v Liberci, kde na děti čeká občerstvení, vláček a jedineční bílí tygři. Zoo naleznete v Lidových sadech a kousek od ní leží botanická zahrada. Poskytne vám také služby, jakými jsou přebalovací pulty, půjčení dřevěných vozíčků, zámek na kolo nebo deštník. Nezklame vás ani malebná zoo Lešná ve Zlíně. Na děti zde čeká australský dětský koutek plný skluzavek, houpaček, vodních pump a objevíte zde i oblíbené rýžování zlata či jízdu na ponících. Kousek od tohoto koutku na vás čeká lanové centrum určené dětem od 3-12 let. Zahrát si děti mohou i na archeology na archeologickém nalezišti.

 

Snad vám náš článek přinesl inspiraci a chuť objevovat nové zoologické zahrady.