Léto se již blíží a děti převážnou část svého času tráví venku. Hrají si, objevují nový svět a poznávají své okolí. Co však naplat, když začne pršet? V takovém případě musíte mít v záloze plán, který zabaví vaše dítě i při chmurném počasí. Dnes pro vás jeden takový tip máme.

 

Výroba prstového maňáska

Zapomeňte na stereotypní sledování televize a místo toho si se svým malým potomkem vyrobte maňáska. Výroba je určena především dětem v předškolním věku, které zvládají stříhání a kreslení. Potřebovat budete jen papír velikosti A5, který přeložíte na půl a na jednu jeho stranu nakreslíte a obličej a půl těla (jako když se fotíte na občanku), libovolné postavy princezny, čerta, záleží na tom, co má vaše dítko rádo.

 

Malovat můžete pastelkami, vodovkami, tuží, představivosti se nikdy meze nekladou, záleží také na tvrdosti papíru. Následně se postava vystřihne tak, aby byl papír v místě, kde je přeložený stále spojený. Vzniká vám dvojí maňásek. Nyní slepte tyto dvě části a ponechte mezeru na prst. Maňásků si můžete vyrobit spoustu, třeba na každý prst a rozehrát s nimi dětem pohádku.

 

Osamocená podkolenka

Pokud se vám doma válí jedna podkolenka, která nemá partnera, vyrobte si z ní  maňáska. K tomu vám postačí podkolenka, nůžky, fix, karton, barevná látka a lepící pistole. Nejprve rozstřihněte podkolenku v části, kde jsou běžně prsty tak, aby vznikl prostor na maňáskovu pusu. Představte si to tak, že budete mít nejdelší část podkolenky navlečenou na ruce a prstová část bude maňáskovou pusou.

 

Nyní si z kartonu vystřihněte oválek, který odpovídá velikosti rozstřihnuté pusy. Podle něj vystřihněte stejný tvar i z červené látky. Nyní přilepte karton do vystřihnutou část podkolenky. Na přilepený karton přilepte pistolí červenou látku, aby nebyly vidět přehyby z podkolenky. Už chybí jen oči, ty dotvoříte z bambulek, knoflíků nebo obarvených papírových kuliček. Přilepte na vršek hlavy a máte hotovo. Přejeme příjemnou divadelní zábavu.