Příchod miminka je vždycky radostná a velká událost. Vaše rodina se rozrůstá o nového člena, všichni se nadšeně sklání nad postýlkou, kde sladce spinká malý uzlíček štěstí, rozplývají se nad ním. Vás jako rodiče čeká nová životní etapa. Miminko samozřejmě mění režim a celý biorytmus nejen mámy a táty, ale také celé rodiny. Mění se i partnerský vztah a také vztah sexuální. Naruší miminko sexuální vztah mezi partnery?

 

Vše se podřizuje miminku

Přinesete-li si domů z porodnice první miminko, zcela vám překope váš dosavadní režim. Máte tendenci všechno podřídit miminku a to je samozřejmě správně. I tak by maminky neměly zapomínat na to, že nejsou jen maminky, ale také partnerky a manželky. I když miminko vyžaduje vaší plnou péči, vyhradit si čas na sebe samu, na partnera, na váš partnerský život, na váš vztah je důležité. Stačí si společně sednout u televize, povídat si, prostě být spolu a věnovat se sami sobě.

 

Možný narušitel v sexu

Maminky bývají často úzkostlivé, běží k miminku ihned, jakmile jen zakašle, zavrtí se v postýlce či se jakkoliv pohne. To samozřejmě i během noci či přímo ve chvíli, kdy se po delší době schyluje k milování. Kouzlo intimity, vzájemné blízkosti, to všechno se vytrácí. I když se za partnerem do postele vrátíte a možná budete i pokračovat, vždycky budete napůl poslouchat, jestli se v postýlce něco neděje.

 

Nezanedbávejte partnera

O partnerský vztah je nutno pečovat, posilovat jej. I když partner jistě chápe, že miminko je priorita a hodně ovlivní chod domácnosti, není dobré jej úplně zanedbávat. Vyhraďte si čas, který bude patřit jen vám a partnerovi. Dítě svěřte na hlídání babičkám, tetičkám. Svou pozornost tak budete věnovat jen a pouze partnerovi a utužování vašeho vztahu.