V dnešní době mají děti ve školce na výběr z mnoha kroužků. Mohou rozšiřovat své dovednosti již od útlého dětství. Hitem se stala i výuka anglického jazyka ve školce. Svět se globalizuje a angličtina se stává nepostradatelnou součástí našich životů. A čím dříve dítě s výukou dítě začne, tím lépe.

 

Angličtina ve školce

Dnes již drtivá většina mateřských školek nabízí výuku angličtiny. Do školky dochází rodilý mluvčí nebo výuku provádí přímo paní učitelka ve školce. I učení jazyka v mateřské školce má svůj smysl. Děti si zvykají na novou možnost výuky. S pomocí her, říkanek a písniček si vyzkouší jinou cestu učení, která jim připadá zábavná. Samozřejmě nejde o klasickou výuku, k naučení slovíček jim stačí hry a děti si navíc rozšiřují obzory. Děti v útlém věku se učí jazykům velice jednoduše a získávají dobrý základ pro následnou výuku ve škole. Budou brát nový jazyk jako součást jejich života a ne jako nepříjemnou novinku.

 

Nepromyšlená návaznost

Menší problém vzniká s návazností výuky v mateřské školce a výuky na základní škole. V běžných základních školách se začíná s výukou cizího jazyka až od třetí třídy. Dítě má tedy tři roky volno od angličtiny a má čas zapomenout důležité základy. Přeci jen opakování je matkou moudrosti. Jak tento problém vyřešit? Rozumným řešením jsou hodiny angličtiny navíc či dítěti věnovat pár hodin týdně a opakovat si s ním.

 

Pokročilá angličtina

Pokud toužíte po aktivní výuce jazyka pro vaše dítě ve školce, zvolte mateřskou školku, která poskytuje anglický nadstandard. Nyní máme na mysli cizojazyčné školky, ve kterých jsou vychovatelé anglickými rodilými mluvčími a na děti mluví z převážné části anglicky. Děti se druhý jazyk naučí velice rychle, a to přirozenou cestou. Bohužel si za tyto nadstandardní služby dost zaplatíte. Rozhodli jste se již, co je pro vaše dítě nejvhodnější?