Po narození dvojčat mnoho maminek přemýšlí, jak je bude oblékat. Je stále módní oblékat dvojčata stejně? Některé maminky preferují oblékání sourozenců stejně, ať už jsou dvojčata, nebo ne. Myslíte si, že je správné oblékat děti stejně nebo na tom absolutně nezáleží?

 

Dětská móda

V dnešním módním světě, kde vzhled hraje důležitou roli, už lidé nepřemýšlí jen nad svým šatníkem, ale i nad oblékáním svých dětí. Maminky oblékají své děti stylově, volí nejrůznější barvy a střihy a nepodléhají konvencím. Například dívky již nechodí oblékané převážně v růžové a kluci v modré. V dětské módě se projevuje velká variabilita. Z módy se stal obrovský fenomén, který již nesplňuje pouze svůj účel, ale vyjadřuje i část osobnosti. Estetika styl vítězí nad praktičností.

 

Oblékání dvojčat

U dvojčat nastává důležitá otázka. Oblékat je stejně, nebo ne? Dvojčata samozřejmě nemusí vypadat stejně, záleží zda jsou jednovaječná či dvojvaječná. Důležitou roli u nich hraje věk, jelikož jsou vždy stejně stará a maminka může dvojčata oblékat stejně a ušetří tak čas a práci, aby nemusela kupovat dvakrát jiné oblečení. Jde tedy především o praktičnost. Některé matky jsou však za stejné oblékání dvojčat odsuzovány.

 

Proč ne?

Někteří lidé dokonce tvrdí, že stejné oblečení u dětí ničí jejich osobnost a jde o něco opravdu strašného. Proč máme takový pocit? Snad proto, že dvě stejně oblečené děti vnímáme jako něco nenormálního, toužíme po přirozenosti a ta velí, že každý z nás má být jiný. To však jsme i bez ohledu na to, co máme na sobě. Na tuto skutečnost se často zapomíná. Móda by měla být posledním faktem, který ovlivňuje naše osobnosti. Proto, neodsuzujte maminky, které oblékají své děti stejně, ať se jim to líbí, či je to pro ně praktičtější. Stejně si děti v pozdějším věku začnou vybírat oblečení samy, zvláště dívky, a s tím ani maminka už nic neudělá. A to bude projevem jejich osobnosti.