Díky jednoduchým trikům můžete během spánku získat ztracené mládí a probudit se krásnější, než kdy jindy. Představíme si několik nejzajímavějších tipů:

 

Polštář ze saténu nebo hedvábí

Tkaniny, jako je hedvábí nebo satén ochrání vaše vlasy před lámáním nebo cucháním. Pokud nemáte hedvábné nebo saténové povlečení na polštář, tak stejného efektu dosáhnete, pokud budete spát s vlasy svázanými do hedvábného šátku. Vlasy zůstanou čistší a měkčí po delší dobu.

 

Spaní na zádech

Je dobré co nejdéle oddalovat nástup vrásek. Pokud spíte na jedné nebo druhé straně obličeje, má to za následek vznik vrásek a jejich prohlubování. Pravidelným spaním na straně obličeje dochází k natékání a pomačkání obličeje. Vyhnete se tomu tak, že budete spát na zádech a váš obličej tak nebude zbytečně zatěžován.

 

Hydratace obličeje

Bez ohledu na to, jak vám vystupují vrásky, používejte anti-age krém před ulehnutím do postele. Obličej bude po celou noc hydratovaný a tím dojde k vyhlazení vrásek. Nezapomeňte na zbytek obličeje. Použít můžete i balzám na rty nebo kondicionér na řasy. Všechny tyto produkty jsou účinnější v noci, zatímco kůže regeneruje.

 

Pravidelná výměna povlečení

Pravidelná výměna povlečení zabrání příliš častému kontaktu obličeje s bakteriemi. Nebude tak k docházet k prohlubování vrásek a vaše pleť se během noci může zregenerovat.

 

Umístěte zvlhčovač vzduchu do ložnice

V místnosti nebude vzduch příliš vysušovat pokožku. Zvlhčovač vzduchu zabrání vysoušení obličeje a zlepší jeho hydrataci. Obzvláště v zimě, je zvlhčovat ideální pro regeneraci obličeje. Zima nepůsobí na pokožku dobře a zvlhčovat zabrání jejímu poškození.

 

Vyhněte se alkoholu a soli

Alkohol a sůl dehydratují tělo. Vyhněte se příliš slaným potravinám a alkoholu. V případě, že se neudržíte, měli byste spát na dvou polštářích, aby váš obličej nebyl ráno oteklý.