Vystavení těla na slunci, bez použití opalovacího krému, může vést k výskytu tmavých skvrn na kůži. Z toho důvodu je dobré, aby byla po celou dobu výskytu na slunci hydratovaná. Pravidelným používání opalovacího krém, ochráníte pokožku před stárnutím, vysycháním a vzniku rakovinových buněk.

 

Pokud má však vaše pokožka tmavé flíčky, černé tečky nebo pupínky, známe jednoduchý trik, který vám prozradíme. V jednoduchém receptu našich babiček figurují brambory. Aby byl účinek maximální a nedošlo ke zhoršení, je zapotřebí použít 100% organické (bio) brambory.

Brambory se nejčastěji používají v kuchyni. Přesto jsou však užitečnými pomocníky i v kosmetice. Zmírňují podráždění pokožky, zlepšují pleť a odstraňují tmavé skvrny na kůži.

 

Pozitivní účinky brambor:

  • zpomalují proces stárnutí
  • snižují zánět
  • hydratují a vyživují pokožku
  • zmenšují akné
  • odstraňují skvrny z kůže
  • eliminují tmavé kruhy kolem očí

 

Jak použít brambory v kosmetice

Je to jednoduché. Vše co musíte udělat, je získat šťávu z brambor a tu aplikovat na postiženém místě. Přitom můžete kombinovat brambory s další složkou, která zlepší účinek a má další pozitivní vliv na vaši pleť.

 

Maska z brambor a citrónové šťávy:

Jakmile vytvoříte z brambor kaši nebo šťávu, přidejte k ní šťávu z poloviny citronu. Vše dobře promíchejte a aplikujte na obličej. Nechte působit zhruba 15 minut a poté si obličej opláchněte vlažnou vodou.

 

Maska z brambor a cibule:

Namíchejte šťávu z jedné brambory a cibule. Opět aplikujte na potřebná místa a nechte působit po dobu 10 minut. Obličej si opláchněte vodou.

 

Maska z brambor a mrkve:

Smícháme šťávu z jedné brambory a mrkve. Natřeme obličej nebo jiná postižená místa na kůži. Celou směs necháme působit po dobu 25 minut. Následně si umyjeme obličej studenou vodou.

Uvidíte, že ať už použijete jakoukoliv směs, výsledky se dostaví již po dvou aplikacích.