Sluníčko pomalu vystrkuje své růžky a teplo se k nám vrací a s ním stanování a výlety. Chystáte se se svými dětmi pod stan? V tom případě se podívejte na dnešní článek, ve kterém naleznete základní seznam věcí, které byste určitě neměli zapomenout a připraví vás na neočekávané situace.

 

Základní seznam

V tomto seznamu byste měli najít vše, co stanování obnáší. Na prvním místě je určitě stan a k němu vše potřebné, včetně kolíků a tyčí. Malým přežitkem jsou již obyčejné karimatky, které nahradily samonafukovací matrace, které v autě nezaberou skoro žádné místo a vy i děti se na nich pohádkově vyspíte. Nezapomeňte ani na polštářky, ty se hodí pro děti do stanu i do auta na delší cestu. Další položkou jsou kvalitní spací pytle. Pokud jedete někam, kde není přístup k pitné vodě, nezapomeňte na čistící tablety a vařič s palivem. Na seznam připište i nůž, mapu, batohy, nepromokavou kapsu na doklady a peníze, lékárničku, náhradní deky a nádoby na vodu. Pitný režim je zásadní. Večer určitě oceníte baterky a čelovky. Doporučujeme i dostatek multifunkčního nádobí, jako je hrneček s karabinou, který jednoduše připnete na batoh a uvaříte v něm kávu i polévku.

 

Trable při stanování

Při stanování vás může překvapit spousta věcí, většina se týká počasí. Nepříjemný déšť neovlivníte, ale můžete se na něj připravit. Vezměte sebou do stanu dostatek her, karty, člověče nezlob se či papír a tužky. Vymyslete improvizované hry, jako chytání kapek na jazyk, tleskání, zpívání či světélkování. Zaskočit vás může i zima a vlhko. Pro tento případ přibalte pláštěnky, termální plachty a termosky. Hodí se i noviny do mokrých bot. Za takové drobnosti budete nakonec velmi vděční. Překvapit vás může i náhlá nevolnost. V tomto případě přibalte léky a zázvorové bonbony, které dodají energii a zaženou nevolnost raz dva. Nyní už jen stačí popřát šťastnou cestu a pevné nervy.