Mořská sůl se získává z mořské vody a obsahuje přirozené množství jódu. Toto množství je samozřejmě patrnější v mořích, hlavně v těch vnitrozemských, např. Středozemní moře 4%. Velkou konkurencí je mu solné jezero v USA, ale hlavně Mrtvé moře se svými více, než 30%. Mimo jódu, který příznivě působí na štítnou žlázu tu jsou ještě další užitečné prvky, např. brom (balzám na nervy) a draslík se sodíkem (lepší soustředěnost a přemýšlení).

 

Do kuchyně i do vany

 

Mořskou sůl lze koupit v její přírodní podobě nebo jako rafinovanou, přesto přírodní směs chloridu sodného, druhá verze soli je však už více podobná té klasické kuchyňské. Každý si mořskou sůl oblíbí zejména díky větším krystalům, kterým se skvěle dochucuje jídlo otočením mlýnku a dodává mu výraznější chuť a mořské aroma. Ochucený steak jen mořskou solí a pepřem má také něco do sebe, podtrhne jeho přírodní chuť.

 

V neposlední řadě se mořská sůl používá i v kosmetickém průmyslu. Chladnější slaná voda zbaví tělo únavy a zase se cítíte svěží. Pokud máte pocit, že vás mořská sůl vysušuje, tak jen na vrchní vrstvě pokožky. Dále proniká do hlubších struktur a zde pokožku hydratuje. Ve výsledku je kůže vláčná. Mořská sůl pomáhá tělu odplavit škodliviny. Tělo tak přijímá minerální látky a vaše mysl se uvolní, posílí se obranyschopnost a zlepší krevní oběh.

 

Hojivé účinky mořské soli

 

Na menší popáleniny je užitečná směs mořské soli a olivového oleje. Nepoužívá se na otevřené rány. Koho trápí bradavice, může zkusit smíchat jednu lžíce soli a octa a potírat tím postižená místa. Připravte si i roztok na kloktání. Mořskou sůl rozpusťte ve vodě a několikrát denně kloktejte, takto připravená voda se dá i pít, pročišťuje organismus.

 

Slanou vodou se dá propláchnout nos, když ho máte ucpaný. S mořskou solí se potírají i jiná bolavá místa, nemusí se jednat jen o popáleniny, např. bolavé ústní koutky a vyrážky. Zmírňuje bolesti zad. Prohřejte sůl, nasypte jí do bavlněného sáčku a přiložte na místo, které máte oteklé nebo vás bolí. Mořská sůl s medem je zase výbornou pleťovou maskou, která odstraní nečistoty i staré kožní buňky, účinkuje do hloubky.