Děti milují koupání venku, řádění ve vodě a skotačení s kamarády. Když však přijde čas na koupání ve vaně, ne každý je nadšený. Mnoho dětí dovádění ve vaně miluje, najdou se ale i tací, kteří mají z tekoucí vody dokonce strach nebo je koupání nebaví. Jak proměnit běžné koupání v zábavu, vám poradí dnešní článek.

 

Dítě a vana

Pokud máte doma dítě, které koupání miluje a hraje si ve vaně samo, máte vyhráno. Některé děti koupání nebaví a neumí si ve vaně vyhrát. Na takovou situaci se jednoduše připravíte s hračkami do vody a vodolepkami, které ve vaně jednoznačně oceníte. Vodolepky seženete ve tvaru zvířátek, autíček či písmenek. Dítě je může potápět, lepit na stěnu vany či na kachličky. Dá se s nimi skvěle hrát divadlo a stále plují po hladině. Do vany se hodí i lodičky, kačenky a další hračky, do kterých dítě může vodu vlít či z nich vodu stříkat. To děti milují.

 

Koupání pro každého

Oceníte i tematické sady, jako je dětské nádobí či koupací panenka, s kterou můžete dítěti vysvětlit, jak má celé koupaní vypadat. Pro milovníky bublin zase pořiďte koupelovou pěnu a vaše vana se v mžiku promění v kouzelnou továrnu na bubliny. Nezapomínejte na kvalitní pěnu, která dítěti nevysuší pokožku. Existují i pěnové polštářky či pěnící koule, které běžné koupání promění na jedinečný zážitek.

 

Koupání jako hra

Pokud se vaše dítě stále koupe pouze nedobrovolně, proměňte koupání v pohádkovou hru. Vyprávějte mu pohádku, kde hraje hlavní roli vaše dítě, které se musí umýt, aby třeba zachránilo zvířátka ve vaně. Připravte mu do vany pohádkový svět s pomocí hraček, konviček, pěny a pěnících kuliček a dovádějte spolu s ním. Jestli však vaše dítě stejně nepřilne ke koupání, jednoduše ho osprchujte. Každé dítě nemusí milovat to, co ostatní, protože každé dítě je jedinečné stejně jako my.