Nevěru můžeme v podstatě rozdělit na dva základní druhy, je to nevěra emocionální a nevěra fyzická. Fyzickou nevěru známe asi všichni. S ní se lidé setkávají bohužel stále častěji a častěji. Jak je to, ale s emocionální nevěrou? Na první pohled je to naprosto nevinné. Skutečnost je však jiná, jde o velmi návykový druh lásky, který může přerůst až v toxický vztah. Tato nevěra ohrožuje lidský mozek, tělo i srdce.

 

Není nevěra, jako nevěra

Vztah bez sexu může být stejně intenzivní jako vztah sexuální. I nevinný flirt, který vypadá velmi neškodně, může mít pro partnerský vztah katastrofální následky. Podle odborníků až 80% platonických vztahů může svou intenzitou dostihnout, a někdy i předčit, běžné partnerské vztahy. S protějškem je vám dobře, sdílíte společné zájmy, důvěřujete si, podporujete se v těžkých chvílích. To všechno znamená pro mnohé, zvláště pak pro ženy, více, než samotný sex.

 

Mějte se na pozoru

Emocionální nevěra bývá tichým zabijákem vztahu. Objevuje se znenadání a umí velmi dobře rozklížit fungující vztah a často se tak děje, aniž by si toho oba partneři všimli. Emociální nevěra se mnohdy neplánuje, přichází zcela nečekaně a zasahuje lidské srdce a mozek. Můžeme jí odhalit a předejít ji? Existují varovné příznaky, kterých si můžete všimnout.

 

Varovné příznaky:

  • Přátelství s opačným pohlavím
  • Bezmezná důvěra (naprosto mu věříte, bezvýhradně)
  • Svěřování s citlivými a intimními detaily
  • Touha dávat a dostávat dárky (věnujete kamarádovi knihu, která byla jeho nejmilejší v dětství)
  • Rozebírání problémů v manželství s kamarádem
  • Vyhledávání kamarádovi přítomnosti (těšíte se na něj, plánujete spolu čas, výlety)
  • Snění o kamarádovi (nemusí nutně být jen sexuálního charakteru)

 

Tyto výše zmíněné příznaky vás mohou upozornit na to, že se s vaším partnerem něco děje. Proto mějte oči na stopkách a neignorujte příznaky, které mohou směřovat k emocionální nevěře vašeho partnera.