Mít zdravá střeva si přeje každý z nás, ale málokdo se k nim tak chová. Pro zachování jejich plné funkčnosti potřebuje organismus očistit. Ať už zvolíte jakoukoliv detoxikační kůru, vždy vám prospěje. Ač v našich střevech žije na tisíce mikroorganismů, je potřeba udržet rovnováhu. Velké množství cukrů, antibiotika, antikoncepce i různá překyselení organismu nám bezesporu škodí. Všechny tyto preparáty i naše špatné životní zvyky přispívají k tomu, aby se pomnožily kvasinky, plísně a jiné patogeny. Harmonii lidského těla narušuje i stres..a co si budeme povídat, v dnešní době ho máme dost.

 

Pomohou vám probiotika

Střevní flóra bývá narušena jednorázově i dlouhodobě. Z hlediska působení vám pomohou probiotika. Obsahují je hlavně kefíry a jogurty, k dostání jsou však i v lékárenských tabletkách. Mají řadu prospěšných a přátelských bakterií rodu Lactobacillus a Bifidobacterium.

 

Měli byste je užívat v jejich přírodní podobě po každém průjmu, dietní chybě, antibioticích a při cestování do zahraničí do tropických oblastí. Poškozená střevní mikroflóra je odrazem i celkových příznaků, které jí doprovází. Člověka dost často bolí hlava, je unavený, na kůži se může objevit vyrážka, alergie, ..Vyskytují se i problémy s gynekologickými a urologickými potížemi.

 

Někdy však jejich účinek nestačí

Pokud se budeme bavit o výše zmiňovaných problémech, účinek probiotik je potřeba kombinovat i s jinými přírodními zdroji. Proti kvasinkám působí kaprylová kyselina, šťáva získaná z aloe vera listů či oregánový olej. Na očistu a podporu jater je vhodný Ostropestřec mariánský. Při kvasinkové infekci je potřeba vyloučit ze stravy cukr, bílé pečivo, alkohol, některé sýry (zrající) a také chemicky upravované polotovary.