Piškoty jsou základní surovinou na mnoho nepečených dezertů. Recepty z nich jsou snadné, pojďme si je představit. Ingredience do nich máte většinou doma, takže se můžete ihned pustit do výroby!

 

Piškotový dort dělaný za studena

Vyšlehejte si šlehačku a spojte se zakysanou smetanou (2ks). Lze použít i samotný tvaroh. Dno a boky dortové formy vystelte piškoty. Na ně dejte vrstvu oslazené smetany se šlehačkou nebo tvarohu, poklaďte ovoce, můžete čerstvé i kompotované. Čím více šťávy ovoce pustí, tím lépe. Dort bude krásně vláčný. Opakujte jednotlivé vrstvy až na vrchol nádoby, měli byste končit tak, že vrchní vrstva bude z piškotů. Dort tím pádem půjde snadno ukrojit. Dejte ho lednice vychladit do lednice a jezte druhý den. Pro dospělé je možné zakápnout piškoty rumem. Obdoba tohoto receptu je i s mascarpone a kávou. Ač je z piškotů nepravé tiramisu, z vašich stolů zmizí hodně rychle.

 

Jogurtový pohár z piškotů

Velmi snadné, rychlé a zdravé. Děti budou mít svačinku plnou živin. Do větší sklenice s otevřeným hrdlem vyskládejte pár piškotů, zalijte je bílým jogurtem a přidejte ovocem. Místo jogurtu můžete použít i vanilkový pudink, ten je s ovocem nesmrtelnou kombinací. Ušlehejte si domácí šlehačku a tou ozdobte vršek poháru. Když navíc rozpustíte čokoládu na vaření, budete mít na něm i polevu.

 

Cukrovíčko z piškotů

Zřejmě všichni známe nepečené kuličky, na které existuje nesčetně mnoho receptů. My vám přinášíme ten nejjednodušší. Stačí smíchat jednu kostku povoleného másla se stejným množstvím nadrcených piškotů, vanilkovým a moučkovým cukrem (jak, kdo má rád sladké), lžící rumu nebo jeho esencí a dvěma lžícemi kakaa. Piškotové kuličky vyválejte ve strouhaném kokosu nebo mletých oříšcích. Nechte ztuhnout v lednici a až poté konzumujte. Piškoty do sebe natáhnou tu správnou vlhkost a kuličky nebudou suché.