Ne všichni znají petržel, jakožto bylinku, která mimo své klasické chuti v polévce nebo zdobením talíře, dokáže překvapit i v koktejlu nebo jako obklad. Je to zelená vzpruha vašeho zdraví, jestli to o petrželi ještě nevíte. V kombinaci s dalšími ingrediencemi s ní odstraníte přebytečnou vodu z těla za pouhé tři dny. Silným detoxikačním prostředkem je také citrón. Pojďme na obměnu, protože vlažná voda s citrónovou šťávou nalačno už nám může lézt krkem.

 

Proč je zelená nať petržele tak účinná?

Je zde velké množství vitamínů a minerálů podobně jako v kořenu. Byla by škoda listy vyhazovat! Tělo vyloučí z organismu přebytek vody, jelikož petržel podporuje močení – je přírodním diuretikem. Také zdrojem železa, vápníku, hořčíku, draslíku, manganu a dalších prvků, v neposlední řadě zásobárnou vitamínu C. U kvalitní petržele je vyšší podíl vitamínu C, než třeba v citrónu. Těžko se tomu věří, ale je to tak. Petrželová nať navíc obsahuje karoten a vitamín B1, B2 a B6.

 

Zelené šílenství s chutí citrónu a medu

Připravte si šťávu ze tří citrónů a přidejte k nim trochu medu nebo jablko, drink se přisladí. Dejte do mixéru společně s pár sklenicemi vody či okurkou. Sklenice vám dále pomůže na odměření petrželové natě. Jednu vrchovatou sklenici čerstvě natrhané petržele přidejte k ostatním ingrediencím do mixéru. Přihoďte několik oddenků řapíkatého celeru a zapněte mixér. Do 24 hodin můžete mít tento nápoj v lednici, potom se jeho blahodárné účinky vytrácí. Úžasná je i zelná šťáva, která je tipem na další dny..

 

Vzniklou tekutinu si dopřejte 3x denně nalačno před snídaní, obědem a večeří v poměru cca 2 sklenic každý den po dobu tří dnů. Vydržte 15 minut nic nejíst.

 

S petrželí proti otokům

Nakrájenou petrželovou nať zalijte cca 1dl vařicí vody, nechte odstát v zakryté nádobě asi čtvrt hodiny a poté sceďte. Vychladlý odvar vám poslouží ke zmírnění otoků. Namočte do něj bavlněné plátýnko a přikládejte na otoky. Někdo má tendenci vodu zadržovat na nohou, ale jiný má třeba i oteklá víčka. Tuto proceduru provádějte každé ráno a opakujte ještě večer. Z výsledku budete ohromeni.