Rády se ozdobíte hezkými a nápaditými šperky? Jenže, kde takové najít? V obchodech máte pocit, že se objevují neustále ty samé šperky a pro vás jsou bez fantazie. Nezbývá vám tedy nic jiného, než si takový originální a krásný šperk vyrobit. A přitom můžete využít i populární FIMO hmotu. Nevíte co je to FIMO? Jde o kreativní polymerovou hmotu nejrůznějších barev, ze které snadno vyrobíte nápadité a originální šperky, přesně podle vašeho gusta.

 

Co je to FIMO hmota?

FIMO hmotu můžete použít podobně jako plastelínu. Můžete z ní vytvářet válečky, obdélníčky, koule, zkrátka nejrůznější tvary. Poté jí jednoduše necháte vytvrdnout a svůj výrobek můžete dále použít k další tvorbě. Z FIMO hmoty můžete vyrábět šperky, přívěsky, dekorace. FIMO hmota je podobná moduritu, hněťte jí v rukou, dokud nezměkne. FIMO hmota se vyrábí v mnoha barvách a odstínech, můžete jednotlivé barvy spolu kombinovat.

 

Jednoduchá technika vyrábění

FIMO hmota a jakékoliv tvoření s ní je velmi jednoduché a snadné, zvládnou ho dokonce i děti. Společně tak můžete vytvořit velmi krásné a originální doplňky, šperky a ještě ke všemu si s dětmi užít tvořivé a veselé odpoledne. Tvoření je zcela na vaší fantazii, můžete k sobě skládat jednotlivé barvy, tvořit pestré květiny či například tvořit zvířátka. Fantazii se meze nekladou.

 

Vytvořit, zapéct a hotovo!

Jakmile vymodelujete a vytvoříte šperk či dekoraci a jste s ní spokojeni je nutno je nechat vytvrdnout. Dejte jí do trouby a nechejte zapéct. Doba a stupeň zapečení se odvíjí od toho, jak velký šperk máte. Po zapečení necháte šperk vychladnout, navléknete na očko háček a můžete tento krásný a originální šperk nosit, či jím můžete obdarovat kamarádku či maminku. Určitě jej ocení!