Kožené oblečení je trend, který se prosazuje hlavně u motorkářů a vyznavačů tvrdší hudby. Každý z nás však ví, že obléknout se do kůže, může přinést řadu nevýhod. Kožené oblečení je dost často málo prodyšné k pokožce a současně se o něj musíte i dobře starat. Prodloužíte tím nejen jeho životnost, ale i atraktivitu.

 

Nedá se prát v pračce

Kožená móda včetně doplňků vyžaduje náročnější péči, než textílie. Kdo si zamaže kožené kalhoty, má problém, protože do pračky je dát nelze. O slovo se poté hlásí čistírna, která si za vyčištění kalhot účtuje celkem dost peněz.

 

Je těžké a neprodyšné

Tak samozřejmě je rozdíl vzít na sebe džínovou bundu nebo kalhoty a to samé v kůži. Kožené kalhoty v létě má na sobě snad jen motorkář nebo bláznivý fanoušek na koncertu. Pokožka se pod koženou vrstvou potí a co hůře? Nic nejde ani sundat podle vašich představ. Je to nepříjemné, když se na vás kůže přilepí..i z toho důvodu je lepší kupovat tyto věci o malinko větší a nemít je na sobě příliš těsné a přiléhavé.

 

Náhrada kůže za koženku

Někdy výhoda, ale co se týče životnosti, je nižší. Lesklá koženka navíc vypadá na oko lacině a je jen otázka času, kdy se začne loupat. Matná koženka však svůj účel designu splní. Pokud nechcete utrácet za kožené oblečení v řádově tisíců, u koženky je to pouze ve stovkách.

 

Jsou tu však i jisté výhody..

Nicméně tvrdit, že kožené oblečení nemá vůbec žádné výhody by bylo zase na pováženou. Impregnace kožených bot jim zaručí nepromokavost, pevnost a odolnost. Jsou to boty téměř na celý život. A co se týče kožené bundy, tak ta je zase nesmrtelnou kombinací k džínám. Křivák nevyjde z módy asi nikdy. Módní jsou také kožené kabelky, u těch vás neprodyšnost trápit nemusí. Kožené oblečení se dobře nosí, když si pod něj vezmete nějaké lehké tričko nebo tílko. Celkový dojem zjemníte rozepnutím bundy. Díky tomu z vás může být rocker, ale i romantik se srdcem na dlani.