Už vás někdy napadlo udělat vlastní nanuky nebo dřeň? Zatím možná ne, když venku není takové horko, ale v létě je to jen otázka času..zkuste vsadit na ovocné varianty, které vás příjemně osvěží. Je libo vodovou nebo smetanovou variantu? Záleží na vás! Na dřeň si vystačíte s kelímkem, ale na nanuky je lepší mít nanuková tvořítka. Dají se koupit za pár korun a nemusíte řešit dřevěné klacíky. Ty umělé vykonají stejnou funkci, navíc jsou i estetičtější. Když nemáte tvořítka, můžete si pomoci útlými sklenkami, kam vlijete směs a necháte v ní zamrznout  tyčinky. Před podáváním stačí sklenky postavit do teplé vody a je hotovo.

 

Smetanové pokušení

 

Pro milovníky smetanových zmrzlin jsme si připravili recept na jahodové nanuky. Stačí mít jen 0,5 kg jahod a na ty připadne 250 ml smetany ke šlehání. Nanuk je potřeba přisladit, takže přidejte moučkový cukr dle chuti. Omyté jahody dejte do mixéru nebo rozmačkejte na malé kousky v misce. Přilijte smetanu s cukrem a dejte zamrazit. Podobně jako jahody lze použít i jiné ovoce, např. banány, maliny, borůvky.

 

Exotické mango s jogurtem

 

Nebojte se však ani exotické kombinace s jogurtem. Použijte k tomu jedno zralé mango, lžíci citrónové nebo limetkové šťávy, vanilkový a krupicový cukr, 2 ks bílého jogurtu. Ingredience smíchejte dohromady lehkým mixováním a vlijte do nádobek.

 

Tvaroháček s kompotovanými broskvemi

 

Na dvě vaničky tvarohu budete potřebovat cca 100 ml smetany ke šlehání, broskve, cukr moučka a pár lžic instantního kakaa. Ušlehejte smetanu a broskve nakrájejte na malé kousíčky. Tvaroh ochuťte cukrem a do něj vmíchejte smetanu a broskve. Jednu třetinu směsi promíchejte s kakaem a vrstvěte po lžičce se střídáním bílé hmoty, aby se vytvořilo krásné mramorování.

 

Vodové nanukovo – dřeňové šílenství

 

Kdo měl vždy raději vodové nanuky, potom nepohrdne ledovou smrští plné ovoce. Je prakticky jedno, jaké ovoce použijete, ale hodí se vám ovoce plné šťávy. Ideální je meloun nebo kiwi! Smíchejte pár polévkových lžic vody s cukrem a červeným melounem nebo kiwi na malé kousíčky a přidejte i limetkovou šťávu. Tahle nanuková dřeň nemá chybu!

 

Místo vody lze také použít džus. Na půl litru pomerančového nebo jablečného džusu přidejte asi 200 gramů vámi oblíbeného ovoce a dejte zamrazit.