Konopné a bambusové látky jsou v poslední době velkým trhákem. Jsou prodyšné, mají lepší absorpční vlastnosti, než bavlna a dovolují pokožce dýchat. Jednotlivé vrstvy oblečení jsou dokonce antibakteriální a snadno rozložitelné. Dají se tedy považovat za ekologicky šetrné. Konopné a bambusové materiály jsou bezesporu příjemné na tělo.

 

Dá se z nich vyrobit tričko, kalhoty, potah i taška

Konopí a bambus našlo široké uplatnění z hlediska technologie zpracování. Jelikož jsou svými vlákny pevnější, dají se využít také na šití potahů, peněženek a nejrůznějších tašek. Jejich výhodou je fakt, že neblednou barvy. Tkaniny jsou v zimě hřejivé a v létě chladí. To je taktéž jejich plus, protože se dají nosit celoročně. Jen málokterý materiál má tuto vlastnost. Jedná se o čistá vlákna, která jsou silná, přesto lehká.

 

Výhod savosti se využívá hlavně ve výrobě plen

Jelikož jsou konopná vlákna delší a savější, než bavlna, na trhu se objevují nejnovější varianty konopných plen. Dítě je tak velmi dobře chráněno před případným rizikem infekce bakteriemi, mikroby, plísněmi a houbami. Konopná vlákna se kombinují s bavlněnými nebo bambusovými vlákny, je to sázka na jistotu. Pleny jsou na omak hebké, ale nepostrádají potřebnou strukturu. Pokožka miminka zůstává v suchu a minimalizuje se výskyt opruzenin a alergií.

 

Bambusové plenky se vám neztratí v létě, děťátku krásně ochladí pokožku, zároveň ho však udržují v teple. Jsou šetrným přírodním a obnovitelným zdrojem.

 

Konopí, bambus, biobavlna dala vznik i dalšímu materiálu, je to vlastně jakýsi fleece, který jistě najde své využití, jak při šití oblečení na miminko, tak pro vás. Konopí a bambus nejsou jen o plenkách. Jejich savé schopnosti oceníme všichni. Na tomto materiálu není vidět pot. Konopné šátky jsou zpočátku těžší, než třeba bavlněné, ale po vyprání s nimi budete nadmíru spokojeni. Jsou nemačkavé a savé.