Nástup do školky je spojen s mnoha novými zážitky, mezi ně patří kromě nových kamarádů, her, denního režimu a výletů, také možnost získat mnohá onemocnění. Chraňte vaše dítě před takovýmto rizikem a připravte se na možná onemocnění ihned.

 

Radosti i starosti

Příchod do nového prostředí je pro dítě novou zkušeností, která ho obohatí i o mnohé dovednosti. Nejenže získá nové kamarády, učí se žít v kolektivu a získává svou první společenskou zkušenost, čeká ho i občasná nákaza od jiného kamaráda. To, že dítě v prvním roce pobytu ve školce každou chvíli onemocní, je celkem běžné. Dítě je každodenně v blízkém kontaktu se skupinou dalších dětí a je naprosto přirozené, že se od nich nakazí. Vaší jedinou možností, jak dítě chránit, je posilovat jeho imunitu již od narození, přesto se některým nemocem nevyhnete. Běžně si dítě domů ze školky přinese rýmu a kašel, zánět středního ucha či spálu. Především se neděste, i tato onemocnění posilují dětskou imunitu.

 

Děti náchylnější onemocněním

Náchylnější na různá onemocnění jsou především prvorozené děti, jelikož nejsou skoro vůbec ve styku s jinými dětmi (tedy sourozencem, kterého nemají), a tím pádem jsou ve školce k nemocem náchylnější. Rodiče je více chrání a drží mimo dosah bakterií a virů. To je pro dítě nebezpečné, jelikož pak dostává ve školce jeho imunita zabrat. Snažte se jeho imunitu posilovat i tím, že se bude stýkat s jinými dětmi.

 

Jak dítě chránit?

Pro každého člověka a i pro dítě je nejdůležitější zdravý jídelníček s dostatkem ovoce, zeleniny, luštěnin a masa, dále pohyb a pomoci mohou i některé vitaminové doplňky. Nejdůležitější je, aby bylo dítě zvyklé na pohyb venku a tím bylo odolnější vnějším vlivům. Děti, které vyrůstají na venkově mají mnohem silnější imunitu než děti z velkých měst vyrůstající v panelovém domě. Jsou zvyklé na nepřízeň počasí, pohyb a pestrou stravu. Dopřejte vašemu dítě přirozenou ochranu i vy.