Správné nošení kabelky úzce koresponduje s její velikostí. Větší kabelka v ruce je jako školní brašna a navíc se vám i špatně ponese. Jenže jako crossbody vás bude omezovat v pohybu a plácat vás do stehen. Je to tedy spíše otázka vkusu, než řízených pravidel. Bohužel je pravda, že kabelka dokáže zkazit veškerou snahu doladit outfit podobně jako boty. A čím drobnější postavy jste, tím byste měla nosit i menší kabelku. Pro vysoké a štíhlé ženy je zase ideální širší kabelka, ale rozhoduje také způsob nošení. Při výběru kabelek zapomeňte na neoriginály, působí lacině a díru do světa s nimi rozhodně neuděláte..tak jakou?

Raději jedna a kvalitní

Ano, je to tak. Když si jí koupíte v neutrální barvě, bude se vám hodit k jakémukoliv outfitu. Dávno neplatí, že boty musí ladit ke kabelce. Nové kombinace vám mohou přinést naopak příjemnou změnu, které si všimne vaše okolí. I když na sobě budete mít bílou tuniku a černé legíny, nikdo vás nepřehlédne. Stačí jen vymyslet detail, který váš outfit podtrhne.

Neměla by ztrácet přehlednost

Ať už je kabelka listovým psaníčkem nebo aktovkou, neměla by postrádat praktičnost. Kabelka s několika přihrádkami oddělí klíče od mobilu, šmínky od papírových kapesníčků a vy budete vědět, co kde máte. Najít v kabelce mobil s poškrábaným displejem by se vám zřejmě nelíbilo.

Způsob nošení kabelek

Některé ženy kabelku svírají ve své dlani, jiné jí nosí na předloktí, některé na rameni, atd. Kabelky s uchem a prodlouženým popruhem jsou vlastně 2 v 1, kabelku může žena mít v ruce i na rameni. Jednou si tak zahrajete na sebevědomou podnikatelku s aktovkou, podruhé se vám neztratí na vycházce se psem – stačí vytáhnout prodloužený popruh. Elegantní budete za všech okolností! Materiál kabelek na jejich správné nošení význam nemá, ale když dlouho životnou kabelku, tak raději koženou.