Všechny dívky nenávidí obličejové chloupky. Je to dáno především tím, že se necítí pohodlně, jelikož jsou typické pro chlapce. Když má dívka jemné chloupky nad rtem, snižuje ji to sebevědomí a mnohdy se doslechne i o posměškách od kamarádů. Přesto je naprosto normální, že má dívka obličejové chloupky a nikdo by neměl mít z toho špatný pocit.

 

Přinášíme vám pár jednoduchých a rychlých triků, jak odstranit obličejové chloupky a další ochlupení z míst, které vám vadí. Vše naleznete doma nebo si můžete koupit v obyčejném krámě. Tak jdeme na to.

 

Jak odstranit chloupky z obličeje

Na odstranění stačí papája. Syrová papája v kombinaci prášku z kurkumy dělá přímo zázraky. Z papáji vytvořte pastu, kterou smícháte s práškem kurkumy. Aplikujte na nežádoucí chloupky a nechte působit zhruba patnáct minut. Poté si omyjte postižené místo a chloupky jsou pryč. Tento proces opakujte zhruba jednou za týden nebo každý týden.

 

Další tip je opět s kurkumou, která je hlavní složkou tohoto receptu. V kombinaci s vodou nebo mlékem odstraníte chloupky rychle a bezbolestně. Kurkumu a vodu nebo mléko smíchejte dohromady, až se vám vytvoří pasta. Aplikujte na místo, kde se chcete zbavit chloupků a nechte působit zhruba 10-15 minut. Poté se obličej opláchněte teplou vodou.

 

Poslední účinný přípravek na odstranění chloupků si připravíte během pár vteřin doma. Citron je dobře znám, jako přírodní bělidlo. Použijte citron společně s cukrem, jako účinný depilátor. Konkrétně použijte lžičku cukru na půl lžičky citronu. Směs smíchejte až se vytvoří menší granulky. Aplikujte na místo, kde se vyskytují nežádoucí chloupky a nechte pár minut působit. Poté slupkou z citronu celou oblast jemně masírujte. Nejlepší je po směru růstu chloupků. Pokud chcete mít co nejlepší možné výsledky přidejte do celé směsi med. Až si budete myslet, že je vše hotovo, opláchněte si obličej teplou vodou.