Vybrat správný dort na narozeninovou oslavu nemusí být jednoduché. Některé děti nemají rády ovoce, jiné želatinu či jsou alergické na lepek. Zeptejte se svého dítěte, jaký dort by si přálo, a pokud neví nebo mu to je jedno, poradíme vám my.

 

Pro předškoláka

Pokud máte doma mladší dítě předškolního věku a chcete zvolit chutný, ale zároveň zdravý narozeninový dort, máte na výběr ze spousty možností. Rozhodující je to, co má vaše dítě nejraději. Pro menší dětičky se hodí klasické piškotové dorty, jejichž základ tvoří především vajíčko a mouka a doplnit se dají o kupu ovoce. Klasickou bílou mouku můžete nahradit mixem celozrnné a bezlepkové a místo želatiny použít agar nebo jen dort potřít marmeládou. Pro všechny příznivce zdravého stravování je dobrou volbou podomácky ukuchtěný ovocný raw dort. Je velice rychlý a zdravý. Stačí umixovat oblíbené ovoce, jako jsou borůvky, meruňky či jahody s tvarohem, cukrem a agarem a směs nalít do formy. Korpus můžete vyrobit ze směsi oříšků. Agar je zdravější variantou oproti želatině a pudingu. Navíc, jaké dítě nemiluje tvaroh s ovocem.

 

Dorty na zakázku

Děti milují kreslené filmy a pohádky a vy jim dnes již můžete dopřát dort, který vypadá jako jejich oblíbená pohádková postava. Takový dort už je na domácí tvoření poměrně těžký a proto se vyplatí oslovit kvalitní cukrárnu. Hitem posledních let jsou i dorty s marcipánovým potahem. U těchto dortů dávejte pozor, aby nebyl marcipán nahrazen cukrovou hmotou, to poznáte jednoduše podle chuti, jelikož v ní necítíte mandle. A o takovou chuť byste se neměli nechat ošidit. Na takovém dortu vám cukrářky vykouzlí postavu Buráka, Garfielda či popelky. Záleží jen na vás a vašem dítku.

 

Vaše dítě bude určitě nadšené z každého dortu. I kdyby byl ze sýra, který dítko miluje, bude určitě nadšené. Jen pozor na svíčky, ty děti ještě často neumí sfouknout. Výběr dortu už je jen na vás a fantazii se meze nekladou.