Budete se možná divit, ale na každého fungují podobné, ale ne vždy stejné věci. Někdo není zvyklý na otužování nebo delší pobyt na čerstvém vzduchu, proto z toho může hned prochladnout. Ten, kdo otužování zná a provádí ho prakticky odmala, ten má v tomto směru výhodu. Nicméně posilování imunity není jen o sprchování se ve studené vodě nebo třeba saunování, je i o správné výživě, pohybu a potravinových doplňcích. Rozhodující je myslet pozitivně a vše se k lepšímu obrátí. Ona také síla myšlenky má velkou moc! Důležitá je pravidelnost, takže vzhůru do toho a chřipka nemá šanci.

 

Cvičení

Ten, kdo necvičí a jen lenoší, může být 4x častěji nemocen, než ten, kdo se pohybu věnuje. Samozřejmě je rozdíl mezi nárazovou činností a pravidelnou, ale i tak jsou lidé, kteří cvičí, daleko méně nemocní. Pokud se vám nechce do posilovny, strečink můžete dělat také doma. Nezanedbávejte procházky, skákejte přes švihadlo, jezděte na kole, plavte, zvedejte činky, ale hlavně skutečně najděte aktivitu, která vás baví. Vaše kondice se zanedlouho zlepší a vy budete šťastnějšími. Po cvičení nezapomeňte relaxovat, i to vám dodá novou sílu a energii.

 

Zdravé svačinky

Nelze se 100% jistotou říci, že odpolední jogurt s probiotiky zastaví útok chřipky, ale určitou prevencí rozhodně je. Silnou prevencí je také pořádná dávka vitamínu C, kterou vám zajistí citrusové plody, zejména grapefruit. Výluh z kopřiv vyčistí krev a lněné semínko vám pomůže k vyprázdnění stolice.

 

Efektivitu vstřebávání posílíte tím, že si vyrobíte vlastní ovocnou nebo zeleninovou šťávu. Je tolik receptů, že je snad ani není potřeba rozvádět. Kombinujte ovoce a zeleninu s bylinkami a poznáte rozdíl již za pár dní užívání. Zbavíte se také břišního tuku. Když k tomu všemu přidáte ještě lymfatické masáže, detoxikace bude mnohem rychlejší. Pestrobarevné ovoce a zelenina dodá tělu vitamíny, minerály, stopové prvky i antioxidanty. Nejdůležitějšími vitamíny na posílení imunity jsou vitamíny B12 a D.

 

Myjte si ruce před každým jídlem i po něm. Teplou vodou s mýdlem smyjete nežádoucí bakterie a viry, což se týká i doby, kdy přijdete z venku.

 

Potravinové doplňky

Ženšen a modro-zelená řasa Spirulina jsou hotovým zázrakem. Ženšen předchází řadě nachlazením, Spirulina má protizánětlivý účinek a zvyšuje hladinu antioxidantů. Spirulina totiž obsahuje velmi významné dávky zinku a acerolu. Tělo je potřeba očistit od toxinů, které se nacházejí hlavně v tlustém střevě. Mimo mořské řasy zařaďte do svých jídelníčků i mladou pšenici, ječmen a zelený jíl. Všechno jsou to produkty, které na sebe dokážou vázat těžké kovy a pesticidy.