Hraček do vody je velké množství a každá hračka je jiná. Jedna umí to, druhá zase ono, ale důležité je, aby vaše dítě zabavila a byla pro něj současně i bezpečná. Jedná se o nejrůznější sortiment, se kterým by měla ruku v ruce hrát i kvalita a materiál. Každá hračka musí splňovat určitý standard a v případě, že hračky ve vaně podléhají i náporu vody, tak i další podmínky.

PVC hračky – pískací, svítící, natahovací, nástěnné

I když jsou tyto hračky z PVC, mohou být pro vaše dítě v určitém věku neskutečně zábavné. Pokud jsou certifikované, dětem nic nehrozí. Jen je potřeba sledovat vhodnost hračky k věku dítěte. Tvary jsou různé, vyrábí se zvířátka a populární jsou zejména kačenky. Jsou nesmrtelné, s nimi si hrávalo několik generací.

 

Dítě si tak může hrát ve vaně s celou safari, když na to přijde. Některé hračky dokonce svítí, je v nich zabudováno LED. Jiné se dají natáhnout za provázek, jsou poháněny motůrkem, atd. Velké spektrum hraček vám dává široké pole působnosti. Hračky umí v neposlední řadě i pískat. Zde se dostáváme k hračkám nafukovacím. V nich mohou být ukryta různá pískátka, třeba rolničky. Hezky cinkají a tím upoutávají dětskou pozornost.

 

Novodobou záležitostí jsou nástěnné hračky. Jsou to třeba veselé kelímky, mlýnky, konvičky s upevněním. Dětem se moc líbí protékající voda, snaží se jí chytit a stejně jim proteče mezi prsty. Jsou věci, které pochopí až jako větší.

Další vychytávky

Novinkou na hračky je plastový boxík, ze kterého odtéká voda, takže může být umístěn lehce nad okrajem vany nebo i ponořený, když se vana napustí. Důležité je, aby na něj dítě ze sedu dosáhlo. Přesto u něj stále buďte a hrajte si spolu. Pro děti je voda sice lákavá, ale umí být i pořádně zrádná. Pro rodiče jsou k dispozici podložky pod kolena, které přistaví k vaně a nemá otlačená kolena. Existují odkládací koše na vanu, kam si dítě hračky uloží a může si je z košíku libovolně vyndavat a zase dávat zpět.