Dětská kosmetika není výmysl. Je účinná a pro děti daleko vhodnější. Lékaři jí doporučují a vědí, proč. Jednorázové použití vašeho sprchového gelu nebo šampónu dítěti nic neudělá, ale z hlediska dlouhodobého působení na pokožku, může způsobit všelijaké alergie a vyrážky. Také fakt, že dětský šampón neštípe do očí nutně neznamená, že byste neměli děti před šampónem chránit. Při splachování hlavy přiložte ruku na čelo a zabraňte stékající vodě kapat po obličeji.

 

Co se týče výběru, soustřeďte se na složení

Dětský šampón i sprchový gel by měly obsahovat, co nejméně konzervantů, natož dráždivých látek a parfemovaných složek. Dětská pokožka je oproti kůži nás dospělých několikrát slabší. Volte přírodní kosmetiku, ale i tak se ujistěte, že její hlavní úlohou je pokožku zvláčňovat a dobře se roztírat. Ideální jsou ty přípravky, kde je napsáno, že jsou dermatologicky testované, mají udány věkové rozmezí a citlivost pokožky. Mezi velmi oblíbenou dětskou kosmetiku patří ta, kde je vysoký podíl léčivých a hojivých účinků bylinek, esenciálních olejů a glycerinu, např. měsíček, mandlový a sezamový olej, heřmánkový či lipový výtažek. Pokud se u dítěte přece jen objeví podráždění pokožky, které nezmizí ani po vysazení této kosmetiky, je lepší stav pokožky konzultovat s lékařem.

 

Děti jsou milovníky pěn

Každé dítě miluje vanu s koupelovou pěnou. Jen si dejte pozor, aby jim příliš nevysušovala pokožku. Přípravek musí respektovat dětské potřeby a posilovat hydratační schopnosti. Neměl by také samozřejmě dráždit oči. Naopak by měl přinést pozitivní emoce, jako smích a radost! Koupel bez pláče tak bude téměř samozřejmostí, pokud tedy dítěti nezapomenete dát do vany jeho oblíbené hračky. Existuje jich spoustu, od nafukovacích, pískacích, nástěnných až po svítící. Ona i plastová barevná kačenka udělá dítěti ohromnou radost.