Máte pocit, že po těch letech manželství vyhasíná jiskra a nejste schopni do vztahu investovat energii a ochutnávat nové věci? Zkuste to, protože takto žije většina mužů a žen v partnerství, nejste výjimkou. Byla by škoda, kdybyste se v padesáti, šedesáti letech i déle, okrádali o společný čas a vzrušení. Víme, že pocity prázdnoty tu jsou dány třeba i tím, že vaše děti bydlí v druhém koutu republiky, ale vy se odcizujete i třeba oddělenými ložnicemi. Sex je přece krásný, tak se o něj neochuzujte. Zapřemýšlejte, čím partnera překvapit. Ač ho znáte jako své boty a on vás, nemusíte mu k narozeninám dát dárek, který se od vás očekává. Darujte mu třeba let balónem nebo lekci paraglidingu s instruktorem..prostě ho šokujte!

 

Změna je život a platí to v každém věku

Toužíte po změně a místo toho se vám dostává většího a většího stereotypu? Neházejte vinu jen na partnera, neděláte něco jinak i vy? Třeba jste se stala nerudnou ženou, která špatně snáší jakékoliv partnerovo vzdálení od domova, což situaci ještě zhoršuje. Překvapte ho, když se chystá na schůzku s kamarády svým nápadem, že půjdete s ním. Sice mu vyrazíte dech, ale pokud se budete chovat mile a vyposlechnete si i část rozhovorů, ke kterým nemáte absolutně, co říct a vaší reakcí je úsměv..stoupne i vaše hodnota v očích muže. Další změnou může být pořízení nového spodního prádélka nebo účesu, ale klidně i něčeho do bytu. Zkrátka něco, co vám zvedne sebevědomí a vy se začnete cítit daleko sebevědoměji. Tím ho také dokonale odzbrojíte. A nechte ho, ať si klidně pořídí televizi s úhlopříčkou dlouho jako poledne, jestli po ní vždy toužil a peníze jsou. Místo nadávání si pusťte film a užijte si to jako v kině.

 

Nudu a šeď ze vztahu vystrnadíte zážitky

Vraťte se spolu na místo, kde vám bylo dobře, když jste prožívali ty nejhezčí první roky vašeho vztahu. Co si zopakovat líbánky a vypravit se tam úplně stejně i po těch letech? Příjemné překvapení i na druhé straně partnera, že? Najděte něco, co vás spojovalo dlouhá léta. Pokud jste si rádi vyšli pěšky někam na procházku, určitě tento starý zvyk oprašte. Místo víkendové práce na zahradě si udělejte výlet a vezměte se za ruku jako za starých časů. Brouzdejte klidně po okolí nebo se projeďte někam vlakem. Možná vám chybí ještě třetí společník. Co třeba navrhnout koupi pejska? Zase se budete mít o koho starat a vaše hladina oxytocinu stoupne. Přehnaná péče o manžela se vytratí a on se bude cítit daleko svobodněji.