Klasické bramboráčky známe všichni, ale zkuste klasiku proměnit v neodolatelnou chuť. Kombinace brambor s jinou zeleninou, masem, salámem i zelím jsou stále velmi nízkým finančním výdajem a zasytí celou rodinu. Uždibovat bramboráky u televize se sice moc nevyplatí, protože jich sníte více, než obvykle..jednou za čas si však můžeme dovolit prohřešek!

 

Bramborovo – cuketové placičky

Nastrouhejte si 0,5 kg syrových brambor a zhruba 250 gramů cukety. Dávku můžete i zdvojit, záleží, jak moc velkou chuť máte a kolik je doma hladových krků. Směs osolte, opepřete a dochuťte česnekem tak, jak máte rádi. Těsto musí dobře držet pohromadě, tak přidejte jedno vejce a poprašte těsto hladkou nebo polohrubou moukou. Smažte na oleji dozlatova nebo rozpalte troubu a vyskládejte placky na pečící papír a navrch každé placky umístěte malý kousek másla ve velikosti oříšku. Při zdvojené dávce můžete těsto vlít do pečící formy a bramborák nakrájet na talířek jako buchtu.

 

Bramborová sláma

Syrové brambory nastrouhejte nahrubo. Namočte je na ½ hodiny do studené vody, sceďte a vysušte. Osolte, opepřete a smažte na oleji z obou stran. Forma placky, která se svou strukturou podobá síti má velmi pěkný efekt. Takto usmažené brambory jsou v oblibě i jako příloha k masu, omáčce, salátu, atd. Je to základ, který můžete stále měnit, jak kořením a bylinkami, tak dalšími experimenty. Slanina na tenké nudličky vytvoří se slámou dokonalou souhru.

 

Plněné bramboráčkové kapsy s uzeným masem a zelím

Na 0,5 – 1 kg strouhaných syrových brambor použijte 1-2 vejce, do těsta přidejte hladkou nebo polohrubou mouku a dochuťte solí, pepřem, česnekem a majoránkou. Bramboráky smažte po obou stranách do křupava a zlatavé kůrčičky. Ještě teplé plňte podušeným zelím a na pánvi orestovaným uzeným masem s cibulkou.